Використання туалетного паперу та паперових рушників у різних країнах світу

У нашому повсякденному житті існує безліч аспектів, які впливають на формування нашої культури в цілому: від кулінарних уподобань та музичних вподобань до способу, яким ми використовуємо туалетний папір. Хоча для нас, це може здатися незвичним, але є країни, де після відвідування туалету взагалі не використовують туалетний папір. 

Нам може бути важко усвідомити, що в інших культурах існують різні підходи до гігієни. Для більшості з нас це може виглядати дивно – як люди забезпечують себе гігієною після туалету? Тож, якщо ви маєте намір подорожувати світом, можливо, вам варто взяти з собою в дорогу туалетний папір!

Папір, вода чи руки: Що краще?

Якщо в деяких країнах не використовують туалетний папір, то що вони використовують замість нього? У багатьох культурах замість того, щоб витиратися папером, деякі народи споліскують себе, наливаючи воду в миску або навіть в ямку. 

В інших культурах поширений звичай готувати, їсти та вітатися правою рукою і тільки правою. Це відбувається тому, що ліва рука спеціально використовується для користування ванною. У цих країнах ви ніколи не повинні вітатися з кимось лівою рукою, тому що це може вважатися грубиістю, неввічливістю або навіть огидою. Відвідуючи іншу країну, ввічливо дізнатися про її звичаї до приїзду, щоб випадково не образити або не поставити в незручне становище місцевих жителів.

  • Індія. Туристи часто дивуються, коли дізнаються, що туалетний папір тут не є легкодоступним. Хоча ви можете знайти туалетний папір у готелях і деяких магазинах у туристичних місцях, у більшості будинків і громадських місць його немає. Люди цієї культури використовують воду, щоб підмитися, коли це необхідно.
  • Франція, Португалія, Італія та Японія. Замість туалетного паперу люди з цих країн зазвичай мають у ванних кімнатах біде. Біде схоже на унітаз, але також має носик, з якого б’є вода, як з фонтану, щоб вимити вас дочиста. Деякі біде навіть відокремлені від туалету. 
  • Великі європейські міста та Америка. У великих європейських містах за користування громадським туалетом або навіть за доступ до туалетного паперу зазвичай стягується плата. Але тут існує культ туалетного паперу і він є на поличках будь-якого супермаркету та магазину.
  • Туніс, Марокко, Єгипет і Йорданія. У цих країнах також використовують воду для вмивання під час перебування в туалеті.

Чому ми використовуємо туалетний папір?

Ми є свідомими споживачами туалетного паперу. Майже кожен українець використовує туалетний папір у своєму повсякденному житті. У кожній ванній кімнаті та громадській вбиральні туалетний папір є у вільному доступі. 

Ми використовуємо туалетний папір для гігієни, наприклад, для прибирання після відвідування ванної кімнати, витирання носа тощо. Туалетний папір є дешевим, корисним і практичним у нашій культурі. Однак існує кілька теорій щодо його ефективності. Є ті, хто стверджує, що туалетний папір не є дуже “гігієнічним” варіантом. 

Однак наша культура дуже звикла до використання туалетного паперу, і малоймовірно, що ми змінимо свої звички в туалеті, особливо коли справа стосується якісного паперу, зробленого з вторинної екологічно чистої сировини з додаванням дезінфікуючих засобів із широким спектром антимікробної активності. Саме такий склад має туалетний папір “Кохавинка”, який закохує з перших дотиків. Він приємний на дотик та допомагає запобігти подразненню і пошкодженню шкірі.